Schedule/Results

Thur            December 6            Canyon Ridge HOME 6PM     W  57-25

Fri/Sat         December 7 & 8           Marsh Valley Opener Varsity/JV @Marsh Valley 3PM & 9AM
Jorsh Ronquillo 98# 1st, Gabe Blessinger 120# 1st, Zac Snow 132# 1st, Lorenzo Brower 145# 1st, Kaden White 152# 1st

Wed             December 12                Minico @Minico 6PM     L  63-24

Thur             December 13                HCC Duals JV @Bonneville 11AM

Fri/Sat         December 14 & 15      HCC Duals @Bonneville 3PM & 9AM

Idaho Falls: W 48-42, Madison: W 44-42, Rigby: W 39-33, Skyline W 48-44,  Blackfoot: L 47-36, Shelley: W 43-42, Mountain Home: W 53-24, Bonneville: L 57-28, Hillcrest: W 54-27

Wed             December 19                Jerome/Burley @Preston 5PM    L 51-24 , W 47-18

Friday          December 21                Mountain Home/Wood River @ Mountain Home 5PM   W 42-28 , W 45-0

Fri/Sat         January 4 & 5               Rollie Lane Invite @Nampa Idaho Center
Brian Jackson 220# 1st, Lorenzo Brower 145# 5th, Nicole Rue 106# 3rd

Wed             January 9                        Highland @Highland 6PM    L 53-25

Fri/Sat         January 11 & 12           Dahlke Duals JV @American Falls 3PM & 9AM

Thur             January 17                     Century @Century  6PM   L 46-28

Fri/Sat        January 18 & 19            Tiger Grizz Tournament Varsity @Skyline I.F. 3PM & 9AM CANCELLED 

Fri/Sat        January 18 & 19            Tiger Brawl Tournament JV @Aberdeen 3PM & 9AM CANCELLED

Wed             January 23                       Twin Falls /Canyon Ridge @Twin Falls 5PM   W 48-34 , W 45-18

Fri/Sat        January 25 & 26            Red Halverson Varsity/JV @Minico 3PM & 9AM
Jorsh Ronquillo 98# 2nd, Gabe Blessenger 120# 2nd, Lorenzo Brower 145# 5th, Brian Jackson 220# 2nd / Austin Benson  126# 2nd, Ike Hensley 132# 1st

Fri/Sat        February 1 & 2        Dick Fleischmann HOME 1PM & 8AM

Wed             February 6               Skyline/Idaho Falls  ‘Senior Night’  HOME 5PM

Fri                 February 8                Preston HOME 6PM 

Sat                February 9               Idaho Girls Wrestling Championships in Palace Gym  10AM
    Nicole Rue  106# 2nd, Bianca Botello  132# 3rd

Fri/Sat         February 15 & 16         District 4-5 Tournament @Jerome  1PM & 10AM
Jorsh Ronquillo 98# 1st, Bridger Smith 106# 6th, Gage Millward 106# 8th, Gabe Blessinger 120# 5th, Dylin Praska 126# 2nd, Austin Benson 126# 8th, Derrek Lindstrom 132# 3rd,
Ike Hensley 132# 7th,  Kobe Felde 138# 2nd, Jason Snidow 152# 6th, Matthew Sturman 182# 4th, Grant Leavitt 195# 6th, Brian Jackson 220# 1st, Joshua Hornett 220# 6th
STATE QUALIFIERS- Jorsh Ronquillo, Gabe Blessinger, Dylin Praska, Derrek Lindstrom, Kobe Felde, Matthew Sturman, Brian Jackson, Joshua Hornett

Fri/Sat         February 22 & 23        State Wrestling Championships @ Holt Arena